uz sākumu Jaunumi LAMO Projekti Krājums Publikācijas Izglītība Saites Par mums Kontakti

Gaujas/Koivas projekts

Atpakaļ uz LAMO

INFORMĀCIJA PAR PROJEKTU

Projekta rezultāti

Projekta "Pazemes ūdensobjektu kartēšana Gaujas/Koivas upju baseinu apgabalā" materiāli

Par projektu

Pazemes ūdensobjektu kartēšana Gaujas/Koivas upju baseina apgabalā (turpmāk – Gaujas apgabalā) veikta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides modelēšanas centrā (VMC), pamatojoties uz 2012. gada 14. decembra Līgumu Nr.62, kas noslēgts starp Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un RTU.

Sagatavotas digitālās kartes par apgabalā izplatītajiem pazemes ūdens horizontiem, kā arī iezīmēti šo horizontu papildināšanās, noplūdes un tranzīta apgabali. Sagatavota karšu leģenda latviešu un angļu valodā.

Līguma realizācijā izmantoti rezultāti, kuri iegūti RTU VMC, īstenojot Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda (ERAF) līdzfinansēto projektu "Hidroģeoloģiskā modeļa izveidošana Latvijas pazemes ūdens krājumu apsaimniekošanai un vides atveseļošanai".

Gaujas apgabala raksturojums

Gaujas apgabals aizņem 13051 km2 jeb 20.2% no Latvijas teritorijas (Skat. att.). Gaujas apgabals robežojas ar Igaunijas Republiku. To veido Gaujas, Salacas un Rīgas jūras līcī ietekošo mazo upju sateces baseini.

Gaujas apgabala kopskats

Tāpat kā lielākajā daļā Latvijas, Gaujas apgabalā dominē devona vecuma nogulumieži – dolomīts, kaļķakmens, smilšakmens, māls, ģipšakmens.

Gaujas apgabala ūdensobjektus pārstāv upes, ezeri un jūra kā hidrogrāfiskais tīkls (virszemes objekti) un pazemes ūdens objekti. Abu tipu ūdens objekti ir savstarpēji saistīti un veido vienotu sistēmu. Šis sistēmas racionālu izmantošanu regulē upju baseina apsaimniekošanas plāns. Šī plāna kvalitāti var būtiski uzlabot, ja ir izveidots Gaujas apgabala hidroģeoloģiskais modelis (HM). Apgabala modeli var izveidot ja tiek izmantoti rezultāti, kuri iegūti ar Latvijas reģionālo HM LAMO.